ikona Google Plus ikona Facebook


Jmeniny
Dnes je 28.02.2024
Svátek má Lumír

Mikuláš, čerti a andílci...

06.12.2005 Makovský Zdeněk 26524
Při pátečním vykolejení chyběli andělé i Mikuláši, takže panáky zdarma získali jen praví čerti. Zato při nedělní piškotéce se děti mohly radovat z kompletní nebeské trojice.
V pátek nám to zase dunělo. Ne však vykolejení hosti (známé firmy nemá smysl jmenovat), ale spořádaní a mírumilovní čerti, kteří mají pořádný rachot přímo v popisu práce. Jak je ostatně vidět na přiložeté fotogalerii, pořadatelé se svého závazku "panák zdarma každému čertovi" zhostili se ctí. Podle zásady "malý čert - malý panák" proběhlo odměňování v několika fázích, takže i menší "čertík" nakonec nelitoval. (Kdo to jen může být?). Někteří, ač nebyli převlečeni za čerty, si přímo čertovsky bránili své partnerky, asi aby si je nakonec vzali do... do pekla přece. (A pak že prý kámoš ze základky...)

V neděli nám naši nejmladší ukázali, jak se rozjíždí piškotéka. DJ byl jistě potěšen, když hned při prvním songu měl plný parket... Čerti spouštěli hrůzu, jednoho zlobivého kluka si dokonce už odnášeli do pekla, po přímluvě Mikuláše se však nakonec rozhodli dát mu ještě šanci na zlepšení. Naopak hodné děti, a těch byla naprostá většina, za básničku nebo písničku dostaly od nebeské trojice Mikuláše a dvou andílků dárkové balíčky a čokoládové pamlsky. Při hudbě, kterou uváděl DJ Classic, pak děti zjistily, že i čerti občas mají vlídnou tvář a s chutí si s nimi zatančily. K Mikulášské piškotéce již tradičně patří soutěže a pečení cukroví, letos navíc děti zhlédly i krátkou ukázku historického šermu skupiny Pernštejni.Komentáře u článku :
ugg bailey button sale 25.08.2013 0:55:18

Copyright 2013-2014 Zababa, Štefan Švestka

Fotogalerie u článku